KOVO Junior 2024

Ve dnech 19. – 21. března 2024 se na Střední škole strojírenské a elektrotechnické Brno, p.o., konalo celostátní kolo odborné soutěže KOVO Junior 2024 oboru Mechanik seřizovač. Vyhlašovatelem této soutěže je Cech KOVO ČR. Je zařazena do soutěže České ručičky, jejímž vyhlašovatelem je Jihomoravský kraj. Sponzory celostátního kola byly firmy Elkov elektro, Dormer Pramet, Beta Control, Metaldyne Oslavany a TE Connectivity.

Soutěž je určena žákům studijního oboru 23-54-L/01 Mechanik seřizovač 1. – 4. ročníků, kteří v roce konání soutěže nedovrší věku 21 let a více. Skládá se z praktické části I (vypracování programu a výrob zadané součásti v řídícím systému iTNC 530 Heidenhain nebo v řídícím systému Sinumerik) a praktické části II. (měření). O pořadí rozhoduje maximální počet dosažených bodů z obou částí soutěže (praktická část I max. 300 bodů, praktická část II max. 100 bodů), dohromady max. 400 bodů.

Na prvním místě se umístil s 332 body Lukáš Förster ze Středního odborného učiliště Domažlice, druhé místo obsadil s 326 body Pavel Holý ze Střední školy strojírenské a elektrotechnické Brno a na třetím místě s 310 body Richard Budinský ze Střední školy technické v Opavě. Všem výhercům srdečně gratulujeme a moc nás těší, že náš žák Pavel Holý v této velké konkurenci vybojoval pro naši školu 2. místo. Velké poděkování patří také mistrům OV, Ing. Ondříškovi a p. Hudcovi, učiteli Ing. Kružíkovi a v neposlední řadě také vedoucímu učiteli OV p. Pavlíkovi za skvělou organizaci soutěže.

Výsledková listina

 

 

 

Další aktuality

Star Wars
Vlk a nástrojaři