Erasmus +

 

Na přelomu února a března se žáci naší školy vydali na dva týdny do Vídně, aby se zúčastnili Erasmu+, který byl v minulých letech bohužel několikrát odvolán z důvodu nepříznivé covidové situace.
Ta se však poněkud vyjasnila, a tak se dvanáct odvážlivců mohlo vrhnout do pracovních povinností v rakouských firmách.
I přes to nás tato situace stejně zasáhla: žáci elektro oborů bohužel pár dní před odjezdem přišli o své firmy z důvodu karantén.
Nic se nedalo dělat, naplánovali jsme jim náhradní program. Studenti si užili exkurze, přednášky i práci na různorodých projektech.

První dny jsme se věnovali především organizaci. Bylo potřeba se otestovat, podepsat všechny smlouvy a navštívit svá pracoviště. A pak už se mohli všichni pustit do práce.
Ale aby se pořád jen nepracovalo, na zkrácené dny jsme naplánovali výlety do historického centra, a v sobotu poté prohlídku blízkého zámku Schönbrunn a jeho přilehlých zahrad.
A ti, které kultura omrzela, se vydali na cestu poněkud komerčnější zábavy, nakupování!

Než jsme se stihli pořádně rozkoukat, už byl čas se vrátit zpět domů. Dva týdny odborné práce jsme zakončili prací běžnou – pořádně jsme po sobě uklidili byty!
A protože to všechny zmohlo, cestu domů už všichni jen prospali a těšili se zpátky domů, kde zrovna začínaly jarní prázdniny.

Ale co bych vám tu já povídala, přečtěte si něco od samotných účastníků:
Text: Mgr. Natálie Plešáková